wtorek, 14 października 2014

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE I WARSZTATACH

Co z tą fotografią patronuje i poleca fajny konkurs i bezpłatne warsztaty dla młodzieży z województwa śląskiego! 

Konkurs_promo_girl
Konkurs skierowany jest do osób zainteresowanych fotografią oraz takich, które chciałby zdobyć podstawową wiedzę z tego zakresu i spróbować swoich sił podczas organizowanych szkoleń.
 
Warsztaty poprowadzą wykładowcy FaceToFace:
 
Adrian Wykrota - członek ZPAF oraz kolektywu PROMACHINE. Założyciel agencji fotograficznej Retrofokus, fotoreporter agencji fotograficznej Reporter Poland. Z wykształcenia filolog angielski oraz kulturoznawca (specjalizacja medioznawstwo). Temat pracy magisterskiej: “Fotografia dokumentalna i reportaż jako zwierciadło ludzkiego życia”. Autor bloga o fotograf’ii dokumentalnej i reportażu „Co z tą fotografią”. Uczestnik prestiżowych warsztatów agencji Magnum Photos. Wybrany przez Magnum Photos jednym z 30 najlepszych fotografów młodego pokolenia na świecie. Laureat konkursów fotograficznych: Top 30 under 30 Magnum Photos, IPA, Grand Press Photo, Lumix Festival, Leica Street Photo, Wielkopolska Press Photo. Swoje prace prezentował na kilkunastu wystawach w Polsce i zagranicą.
 
Andrzej Marczuk - fotograf zawodowy. Specjalizuje się w fotografii dokumentalnej, portretowej, użytkowej oraz reklamowej. Prowadzi warsztaty fotograficzne w Polsce, Niemczech oraz Szwecji. Asystował u prof. Bogdana Dziworskiego na wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego o kierunku operatorskim. Ukończył Instytut Fotografii Twórczej w Opawie. Wraz z Grzegorzem Dembińskim, Mariuszem Foreckim i Wojtkiem Sienkiewiczem tworzył Magazyn Fotografii Dokumentalnej - 5klatek. Konsultant w zakresie realizacji fotograficznych i filmowych. Prowadzi specjalistyczne szkolenia dla firm oraz instytucji. Należy do ZPAF.
 
oraz:
 
Krzysztof Miller - ur. 01 05 1953r. w Tarnowskich Górach - absolwent wydziału operatorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi(1980r). Autor zdjęć do filmów fabularnych, dokumentalnych. Współpraca z ARTE, ZDF, Bayerischer Rundfunk, Canal+, Discovery oraz Telewizją Polską. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz Związku Polskich Artystów Fotografików. W Szkole Fotoedukacja Krzysztof Miller prowadzi zajęcia z Techniki Filmu i Wideo.
 

Arkadiusz Gola
 - absolwent Instytutu Kreatywnej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy). Zajmuje się fotografią dokumentalną głównie rejestrując zmiany zachodzące w społeczeństwie na Górnym Śląsku po 1989 roku. Szczególnie interesują go miejsca związane z przemysłem ciężkim, który pod koniec XX wieku w Polsce znacznie się skurczył. Jako fotoreporter prasowy pracuje od 1991 roku. Od 18 lat w redakcji „Dziennika Zachodniego” w Katowicach. Zdobył nagrody w konkursach, m.in. Polskiej Fotografii Prasowej, BZ WBK Pressfoto , Newsreportaż. Pierwsze miejsce w konkursie fotograficznym firmy „Bayer” Ekologia w obiektywie 2003, nagrody w konkursie Śląskiej Fotografii Prasowej, Grand Press Photo. Dziennikarz roku Dziennika Zachodniego 2003. W 2010 roku otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Zabrze w Dziedzinie Kultury. Stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. Jego zdjęcia znajdują się w zbiorach Muzeum Śląskiego, Muzeum Historii Katowic, Muzeum Miejskiego w Zabrzu, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Muzeum Miejskiego w Zabrzu, Muzeum Historii Fotografii w Krakowie, Muzeum Umeni w Ołomuńcu. Jest członkiem ZPAF-u (Związku Polskich Artystów Fotografików). Autor albumów „Ludzie z węgla”, „Nie muszę wracać…” i „Stany graniczne”. Wystawy w kraju i za granicą (Czechy, Francja, Niemcy, Belgia, Słowacja). Mieszka w Zabrzu.
 
 
W celu zgłoszenia się do konkursy należy wypełnić formularz na stronie:  www.nowa-wiedza.eu oraz rozwiązać test wiedzy o Unii Europejskiej i Funduszach Europejskich.
Osoby, które zakwalifikują się do dalszej części konkursu, będą miały okazję wziąć udział w warsztatach fotograficznych ze specjalistami oraz w wycieczkach po województwie śląskim.
Podczas wyjazdów odwiedzimy najciekawsze realizacje unijne na terenie Śląska oraz pod okiem instruktorów wykonamy konkursowe zdjęcia.
Najlepsze prace zostaną nagrodzone voucherami pieniężnymi oraz zostaną zaprezentowane podczas wystawy na lotnisku w Pyrzowicach. Termin zgłoszeń upływa 26 października 2014r.
Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie www.nowa-wiedza.eu w zakładce KONKURS oraz telefonicznie w sekretariacie konkursu :
Sun & More sp.z o.o.
Koordynator: Marta Zawadzka tel. 531-381-227 / 091 488 01 70
konkurs@sunsnow.co
ZAPRASZAMY :)

1 komentarz:

Receive All Free Updates Via Facebook.