środa, 15 stycznia 2014

Wyjątkowe warsztaty fotografii dokumentalnej i ulicznej FACEtoFACE.

Szykuje się prawdziwa gratka dla wszystkich fotografujących chcących poszerzyć swój warsztat i wiedzę. 

Nawet najstarsi górale wiedzą, że żadna książka, poradnik, czy skrócony kurs nie da takich efektów jak wyjazd na warsztaty fotograficzne z doświadczonym mentorem. 

Za całą inicjatywą stoi doświadczony i ceniony fotograf dokumentalny Mariusz Forecki.

Ruszają zapisy na unikatowe warsztaty fotografii dokumentalnej i ulicznej:

Warsztaty mają charakter praktyczny. To chyba najlepszy sposób nauki tego typu fotografii. Cechą szczególną warsztatów są również zorganizowane wyjazdy, na których poznaje się innych uczestników/pasjonatów fotografii oraz prowadzących - daje to niezwykle szybkie i pozytywne rezultaty! Jest to również niezwykła okazja do poszerzenia swoich horyzontów, również tych niefotograficznych i szansa na wspaniałą przygodę. 

W tym momencie trwają zapisy na dwa wyjazdy warsztatowe: 


28.02-02.03.2014  BAD MUSKAU/NIEMCY
prowadzący: Mariusz Forecki (strona, blog
wykład o fotografii niemieckiej: Andrzej Marczuk (strona)

Uczestniczy warsztatów wezmą udział w barwnej paradzie karnawałowej w małym, niemieckim mieście Bad Muskau. Zobaczymy jak działa największe targowisko na zachodniej granicy Polski. 
Poznamy historię niemieckiej fotografii dokumentalnej.

fot. Mariusz Forecki 

"Karnawał w Bad Muskau" to warsztaty prowadzone przez Mariusza Foreckiego, według jego autorskiego programu: połączenia edukacji fotograficznej z praktyką. Odbędą się w małych miastach na zachodniej granicy Polski: Łęknica (Polska) i Bad Muskau (Niemcy). 

Jak mówi Mariusz: będziemy fotografować przygotowania i wielką, barwną paradę karnawałową w Bad Muskau. Zobaczymy, jak działa największe w Polsce targowisko na zachodniej granicy. Zastanowimy się, jak znaleźć fotograficzny temat i jak go dalej realizować. Dowiemy się, jakim sprzętem najlepiej pracować, a na wykładzie poznamy historię niemieckiej fotografii dokumentalnej. Warsztaty są przygotowane dla osób interesujących się fotografią reportażową, street photo i dokumentalną. Do udziału zapraszam zarówno początkujących, jak i zaawansowanych fotografów.


Szczegóły odnośnie zapisów: FACEtoFACE BAD MUSKAU zapisy ; kontakt
5-10.05.2014  MOSKWA/ROSJA
prowadzący: Mariusz Forecki (strona, blog)
wykład o fotografii rosyjskiej: Adrian Wykrota (strona, blog)

Będziemy obserwować przygotowania do Dnia Zwycięstwa (9 maja) i jego obchody. 
Spotkamy m.in. żołnierzy-weteranów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, wojny w Korei i Afganistanie. Weźmiemy udział w marszu komunistów. Zobaczymy wspaniałe moskiewskie metro. Odwiedzimy Moskiewski Dom Fotografii.


fot. Mariusz Forecki 

Będziemy nocować w typowym moskiewskim hostelu. Na wieczornych spotkaniach prowadzonych m. innymi przez Mariusza Foreckiego i Adriana Wykrotę, poznamy historię fotografii rosyjskiej oraz zajmiemy się edycją wykonanych zdjęć.

Warsztaty będą bardzo wyczerpujące. Kilkakrotnie będziemy wychodzić na zdjęcia już około 5 rano, czyli, o 03.00 czasu polskiego. Ze względu na zmiany w kursowaniu metra związane z obchodami Dnia Zwycięstwa często będziemy poruszać się pieszo. Proszę uwzględnić te informacje przy podejmowaniu decyzji o uczestnictwie w warsztatach.

Szczegóły odnośnie zapisów: FACEtoFACE MOSKWA zapisy ; kontakt

Co z tą fotografią jest patronem warsztatów http://www.facetoface.edu.pl


1 komentarz:

  1. blog zdecydowanie warty uwagi, dodaje do obserwowanych i pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń

Receive All Free Updates Via Facebook.